• Witamy w bibliotece - zapraszamy do odwiedzin:

mgr Anna Linke-Pęksa

mgr Justyna Małocha

mgr Klaudia Brędowska

• Regulamin wypożyczania podręczników szkolnych

• Regulamin wypożyczania podręczników

1. Podręczniki i materiały edukacyjne, które zakupiono z dotacji są własnością placówki i wypożycza je biblioteka.

Materiały ćwiczeniowe uczniowie otrzymują nieodpłatnie.

1. Ilekroć mowa o:

podręczniku – należy przez to rozumieć podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego, a zakupiony z dotacji celowej lub otrzymany z MEN;

materiale edukacyjnym – należy przez to rozumieć materiał zastępujący lub uzupełniający podręcznik, umożliwiający realizację programu nauczania, mający postać papierową lub elektroniczną;

materiale ćwiczeniowym – należy przez to rozumieć materiał przeznaczony dla uczniów, służący utrwalaniu przez nich wiadomości i umiejętności.

1. Zasady wypożyczania:
        • Podręczniki i materiały edukacyjne mogą wypożyczać uczniowie na czas nauki w danym roku szkolnym.
        • Podręczniki mają służyć uczniom przez 3 kolejne lata nauki.
        • Uczeń przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na stan podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych, a zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi lub nauczycielowi.
        • Uczeń jest odpowiedzialny za stan wypożyczonych mu podręczników.
        • Książki powinny być obłożone oraz podpisane w miejscu wskazanym przez nauczyciela.
        • W przypadku zagubienia lub zniszczenia podręczników lub ćwiczeń w trakcie roku szkolnego szkoła nie zapewnia następnych.
        1. Zasady zwrotu:
        • Termin wypożyczenia i zwrotu podręczników wyznacza nauczyciel w uzgodnieniu  z bibliotekarzem.
        • Czytelnicy są zobowiązani do szanowania wypożyczonych materiałów bibliotecznych  i zwrócenia ich w stanie nie gorszym niż normalne użytkowanie.
        • Podręczniki należy zwrócić natychmiast po realizacji treści podręcznika i nie później niż w przedostatni dzień bieżącego roku szkolnego.
        • Stan zwracanego podręcznika ocenia nauczyciel przedmiotu i bibliotekarz.
        • Materiały ćwiczeniowe nie podlegają zwrotowi do biblioteki, przechodzą na własność ucznia po ukończeniu danej klasy.
        • W przypadku zmiany szkoły w trakcie roku szkolnego uczeń zobowiązany jest zwrócić podręczniki i materiały ćwiczeniowe do biblioteki najpóźniej w dniu przerwania nauki.
        1. Rodzic lub opiekun zobowiązany jest do zakupienia nowego podręcznika w miejsce zagubionego lub zniszczonego.
        2. Podręcznik zniszczony to książka:
        • ze śladami zalania, plamami lub innymi zabrudzeniami;
        • z wyrwanym, pozaginanymi lub podartymi kartkami bądź okładką;
        • popisana lub porysowana;
        • bez płyty CD lub z uszkodzoną płytą, jeśli taka była dodatkiem do książki.

Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem  28.08.2018 r.