• Magiczny świat mitologii

• 22.04.2024 20:20
      • W czwartkowym przedstawieniu dzieci przeniosły naszą Szkołę do magicznego świata mitologii greckiej, prezentując swoje zdolności poetyckie, wokalne i wiedzę o starożytności.
        Dzieci rapując zaprezentowały swoją własną interpretację teksów o greckich bogach. Następnie akcja przeniosła się do dramatycznych scenek z życia bogów. Dzieci wcieliły się w różne postacie, takie jak Zeus, Atena czy Afrodyta, odtwarzając legendy z ich udziałem. Na zakończenie przedstawienia miał miejsce emocjonujący konkurs wiedzy antycznej. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące mitologii greckiej. Po bardzo zaciętym boju, godnym starożytnych olimpiad, konkurs wiedzy wygrali uczniowie z klasy 5c. Serdecznie gratulujemy!
      • Cała impreza była związana z realizacją priorytetu polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 - Kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, w tym wsparcie powrotu do szkół języka łacińskiego jako drugiego języka obcego.